Agostineli: Duhet të kishim mbyllur më shpejt ndeshjen

Agostineli: Duhet të kishim mbyllur më shpejt ndeshjen

268
SHPËRNDAJE

Trajneri Andrea Agostinelli në prononcimin e tij për Supersport pas ndeshjes ndaj Korabit është shfaqur i kënaqur me rezultatin por thekson se ekioi duhet ta mbyllë më shpejt ndeshjen.

Vuajtëm, sepse fusha nuk ishte në gjendje të mirë dhe ishim 90 minuta në sulm, por nuk shënuam golin e dytë. Në raste të tilla, kur nuk e mbyll ndeshjen, kundërshtari merr kurajo dhe të rrezikon, si ndodhi sot. Nuk na falet që e lamë ndeshjen të hapur deri në fund. Jam i kënaqur nga skuadra, luajtëm mirë, por e përsërit, gabojmë shumë raste dhe nuk i mbyllim ndeshjet.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU