Akademia/ Përcaktohen çerekfinalet e kupës

Akademia/ Përcaktohen çerekfinalet e kupës

981
SHPËRNDAJE

Pas kualifikimit në turin e parë të kupës së Shqipërisë, ekipet U17 dhe U19 kanë mesuar kundërshtarët respektive të çerekfinaleve.

Çerekfinalet do të zhvillohen ditën e shtunë, 28 janar në Kamëz.

U17| KF Skënderbeu-Teuta

U19| KF Skënderbeu-Flamurtari

Rikujtojmë që ekipi U17, drejtuar nga Ligoraq Tiko u kualifikua në çerekfinale pas fitores 4-1 ndaj Elbasanit ndërsa ekipi U19 drejtuat nga Jani Kaçi i kualifikua pas fitores bindëse 3-0 ndaj Shkëndijes së Durrësit.

Në rast kualifikimi, do të hidhet short i lirë për gjysëmfinalet.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU