Butrinti, kundërshtari i parë i kupës

Butrinti, kundërshtari i parë i kupës

720
SHPËRNDAJE

Butrinti i Sarandës do të jetë kundështari i parë në kupën e Shqipërisë. Skënderbeu dhe Butrinti do të ndeshjen në Raundin e parë të grupin A. Ndeshja e parë është përcaktuar të luhet në Sarandë ditën e mërkurë, 28 shtator në orën 16:00.

Butrinti u kualifikua më tej pasi arriti të fitonte ditën e djeshme 4-3 pas 120 minutave me Naftëtarin e Kuçovës, ndeshje e vlefshme për turin paraelimator.

Në turin e parë (1/16), përballjet e Grupit A do të luhen më 28 shtator, ora 16:00 kurse ndeshjet e kthimit pas 2 javësh në orën 14:00.

#ForcaSkënderbeu #ForcaUjqër

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU