Faza përgatitore në Austri

Faza përgatitore në Austri

582
SHPËRNDAJE

Ashtu sic edhe është bërë zakon në këto 5 vite, edhe këtë sezon ekipi do ta zhvillojë fazen përgatitore të verës në Tirol të Austrisë.Klubi ka krijuar kushtet e nevojshme për ekipin në funksion të përgatitjeve sa më serjoze dhe cilësore në kuadër të raundit të dytë të UEFA Champions League.Ekipi do të qëndrojë 12 ditë në Tirol prej datës 25 qershor deri më 6 korrik.

Gjate kesaj perjudhe ekipi do te luaje dhe 4 ndeshje miqesore:

27/28 Qershor 2016 K.F Skenderbeu-Rapid Wiena

30 Qershor 2016 K.F Skenderbeu-Lask Linz

2 Korrik 2016 K.F Skenderbeu-Qarabach

5 Korrik 2016 K.F Skenderbeu-Universitatea Craiova

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU