Miqësore/ Skënderbeu 5-0 Skënderbeu U19

Miqësore/ Skënderbeu 5-0 Skënderbeu U19

803
SHPËRNDAJE

Skënderbeu-Skënderbeu U19 5-0

Shënues: Karimi 2′ Muzaka 19′ 31′ Gripshi 45′ Malaj 70′

Skënderbeu: Teqja, Idrizaj, Bushi, Fukui, Muzaka, Gripshi, Malaj, Nimaga, Karimi, Gavazaj, Plaku.

U aktivizuan: Llapanji, Vangjeli, Orelesi, Mici

Skënderbeu U19: Braçe, Minaj, Potka, Menko, Myrtezaj, Liçi, Kote, Mara, Shaqe, Osmanllari, Pejo.

U aktivizuan: Koutousis, Pellumbi, Tako, Koçibelli, Berisha, Blendon Azemi

Gjyqtarë: E. Kotomelo, R. Paramoni, B. Hamzaj

Trajneri Daja ka shfrytëzuar sot pushimet si pasojë e ndeshjeve të ekipit kombëtar duke zhvilluar një test brënda shtëpisë ndaj ekipin Under-19 drejtuar nga Jani Kaçi.

Përtej rezultatit ky takim i ka vlejtur trajnerit Daja për të parë në fushë lojtarët që kanë pasur më pak minuta në këmbë. Për tu vlerësuar dhe loja e ekipit Under-19 që përtej rezultatit ka zhvilluar një ndeshje mjaft pozitive.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU