Skënderbeu mposht Luftëtarin, me pikë të plota pas 4 javësh

Skënderbeu mposht Luftëtarin, me pikë të plota pas 4 javësh

271
SHPËRNDAJE

Skënderbeu vazhdon marshin në këtë start të sezonit. Edhe pse gjendja fizike e skuadrës nuk është më e mira, të besuarit e Agostinellit shfaqen cinikë, duke marrë sërish maksimumin e pikëve.

Korçarët fituan edhe sfidën ndaj Luftëtarit, me rezultatin minimal 1-0 me golin e James Adeniyi në minutën e 27′ të pjesës së parë.Edhe pse paraqitja nuk ishte ndër më të mirat të mundshme, Skënderbeu arriti fitoren e katërt radhazi në kampionat dhe kryeson me 12 pikë të plota, duke u shkëputur përkohësisht me 5 pikë nga Partizani i vendit të dytë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU