Akademia/ Skënderbeu U-17 kalon në gjysëmfinale të kupës

Akademia/ Skënderbeu U-17 kalon në gjysëmfinale të kupës

2002
SHPËRNDAJE

U17/ KF Skënderbeu-Teuta 2-0
Shenues: Llazari, Liqeri

U19/ KF Skënderbeu-Flamurtari 1-2.
Shenues: Pejo

Janë zhvilluar sot në Kamëz takimet e vlefshme për kupën e Shqipërisë për moshat U17 dhe U19. Vetëm skuadra e 17-vjecarëve, drejtuar nga Ligoraq Tiko ka arritur të kalojë më tej pas fitores bindëse ndaj Teutes me rezultatin e pastër 2-0 ndërsa ekipi i të rinjve është skualifikuar pas humbjes 1-2 ndaj bashkëmoshatarëve Vlonjate.

Golat e Liqerit dhe Llazarit kanë siguruar kalimin e 17-vjecarëve në gjysëmfinale të kupës ndërsa të hënë të besuarit e trajnerit Tiko do te njihen dhe me kundërshtarin e radhës.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU