Statistika / Luftëtari – Skënderbeu

Statistika / Luftëtari – Skënderbeu

538
SHPËRNDAJE

Ujqërit luajnë sot në transfertën e Gjirokastrës një takim deçiziv në luftën për titull. Fitorja duket detyrim për Skënderbeun që kërkon të ruajë ritmin e kreut. Statistikat flasin për ekipin bardhekuq në prag të kësaj përballje.

– Bilanci në total: 64 ndeshje të zhvilluara, 17 fitore Luftëtari, 13 barazime dhe 34 fitore për Skënderbeun.

– Golavarazhi: 46 – 94 në favor të Skënderbeut.

– Fitorja më e thellë e Luftëtarit: 3-0 në Gjirokastër, më 26.02.2000.

– Fitorja më e thellë e Skënderbeut: 9-0 në Gjirokastër, më 20.04.1947.

– Ndeshja e parë: 02.09.1945 në Korçë, java e parë, fitonte Skënderbeu me rezultatin 3-0.

– Fitorja e parë e Luftëtarit: Më 24.10.1968, fitonte 2-0 në Gjirokastër.

– Fitorja e fundit e Luftëtarit: Më 09.12.2000, fitonte 3-0 në Gjirokastër.

– Fitoria e parë e Skënderbeut: Më 02.091945, fitonte në Korçë me rezultatin 2-0.

– Fitorja e fundit e Skënderbeut: Më 19.02.2017, fitonte në Korçë me rezultatin 3-0.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU