U-17 / ‘Tërmet’ 7-të ballësh në Korçë “shkërmoqet” Lushnja

U-17 / ‘Tërmet’ 7-të ballësh në Korçë “shkërmoqet” Lushnja

2429
SHPËRNDAJE

KF Skënderbeu – Lushnja 7-0

Shënues: Liqeri 24’, 40’ (11-m), 45’, 68’, Goskova 30’, Bregasi 42’, Demollari 75’

KF Skënderbeu: Nazari (Feratllari 48’), Shore, Dede, Sulçe (Durollari 54’), Vangjeli, Liqeri, Cenolli, Qeleshi (Demollari 45’), Bregasi, Llazar (Kapllani 52’), Goskova (Çoçi 58’). Trajner: L. Tiko

Lushnja: Korreshi, Llazo (Karane 66’), Bani, Koçi, Lika (Pemati 21’), Bano (Bejte 41’), Çela, Peqini (Alla 43’), Musaku (Kusho 41’), Çukani, Vrapi. Trajner: A. Hysko Gjyqtarë: S. Dyrmyshi, E. Danaj, U. Korra (Elbasan)

Kartonë të verdhë: Musaku 30’, Çukani 63’

Karton i kuq: Vrapi 40’ Delegat: Renato Rapo (Korçë)

Ekipi Under17 ka arritur te marre sot fitoren e pare te sezonale ne Kategorine Superiore. Djemte e drejtuar nga Ligoraq Tiko mesa kane permiresuar ndjeshem lojen e tyre pas humbjes ne javen e pare ndaj Pogradecit duke e kthyer ne ‘festival’ golash ndeshjen e sotme ndaj ekipit te Lushnjes.

Eqerem Liqeri do te shenonte plot kater here ne porten e Lushnjareve ndersa golat e tjere do te shenoheshin nga Goskova, Bregasi dhe Demollari. 3 piket e para per ekipin Under-17 i cili pritet te jete pretendent kryesor edhe kete sezon ne Kategorine Superiore.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU