U-19 / Nuk ndalet Skënderbeu, në krye me pikë të plota

U-19 / Nuk ndalet Skënderbeu, në krye me pikë të plota

1178
SHPËRNDAJE

KF Skënderbeu – Lushnja 3-0

Shënues: Gjergo 45+1’, Mara 70’, Pejo 89’

KF Skënderbeu: Braçe, Ndoci (Minaj 49’), Potka, Menko, Myrtezai (Lisi 46’), Gjergo, Mara, Filip (Karapanço 79’), Shaqe (Pejo 46’), Pëllumbi (Dinglloshi 55’), Osmanllari. Trajner: J. Kaçi

Lushnja: Avrami, Domi, Korreshi, Dervishi, Basha, Çemeri (Bregu 53’), Çela, Fejzaj (Gjyshja 80’), Zdrava (Ziko 83’), Zhuga (Hila 83’), Ademi. Trajner: E. Çukani

Gjyqtarë: E. Bylykbashi, E. Danaj, U. Korra (Elbasan)

Kartonë të verdhë: Osmanllari 19’, Minaj 57’ / Çela 41’, Bregu 73’, Hila 89’  Delegat: Renato Rapo (Korçë)

Skenderbeu Under19 ka arritur te marre sot fitoren e dyte ne po kaq ndeshje te Kategorise Superiore duke marre ‘fronin’ me 6 pike te plota.Ekipi i drejtuar nga trajneri Jani Kaci fitoi bindshem 3-0 ndaj ekipit te Lushnjes duke deshmuar edhe njehere se mbeten serish pretendente per te fituar titullin kampion.

Nje pjese e pare mjaft e mire nga ekipi i te rinjve te cilen vuajne paksa si pasoje e lojes mbrojtese te ekipit Lushnjar por goli do te vinte pikerisht nje minute nga fundi i fraksionit te pare te lojes.Ishte talenti Vangjel Gjergo ai i cili zhbllokoi rezultatin pas nje goditje spektakolare nga 35 metra distance.

Pjesa e dyte nis serish me dominimin e “Ujqerve”. Filipi dhe Mara jane iniciatoret e manovrave sulmuese te Skenderbeut. Do te ishte pikerisht Uerdi Mara ai qe ne minuten e 70-te te lojes do te shenonte dhe golin e sigurise per ekipin bardhekuq.

Kur gjithcka po i drejtohej fundit, ekipi gjeti dhe golin e 3-te duke mbyllur perfundimisht takimin me rezultatin 3-0. Paraqitje mbreselenese per te rinjte Korcare te cilet fitojne duartrokitjet e tifozeve.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU