Ujqërit ‘hap’ fals në Kukës

Ujqërit ‘hap’ fals në Kukës

212
SHPËRNDAJE

Pas fitores bindese ndaj Tiranes, Ujqerit jane ndalur ne javen e 17-te te Kategorise Superiore ne ‘Zeqir Ymeri’ te Kukesit. Skuadra e Ernest Gjokes fitoi 2-0 ndaj Ujqerve.

Fillimi i qetë u prish nga goli i Pero Pejiç në minutën e 35-të, ndërsa në të 43-tën Pejiç fitoi një penallti të dyshimtë dhe e transformoi, duke vulosur fitoren.

Asnjë gol në pjesën e dytë, edhe pse Skënderbeu tentoi gjatë të rihapte takimin, por Kukësi ishte i pakalueshëm, duke marrë kreun i vetëm tashmë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU