SHPËRNDAJE

FT’ KF Skënderbeu-Qarabag 0-1
Shënues: Agabala 42′

Mbyllet me fitoren minimale të Azerëve ndeshja miqësore e zhvilluar në Antalya. Ndeshje e mirë e ‘Ujqërve’ në veçanti në fraksionin e parë të lojës ku nuk munguan rastet për shënim me anë të Nimagës, Lilaj dhe Liridon Latifit.

Ne pjesën e dytë trajneri Daja aktivizoi lojtarët: Aldo Teqja, Xhefri Bushi, Lulaj, Mustafa, Malaj, Karimi, Idrizaj, Gavazaj, Charles.

Zëvëndësimet e shumta ndikuan jo pak në lojë me ‘Ujqërit’ që ushtruan presion dhe u munduan të gjenin golin e barazimit por pa pasur ndonjë rast të rrezikshëm në portën kundërshtare.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU