Ujqërit ‘likujdojnë’ Apolloninë dhe kapin çerekfinalet e kupës

Ujqërit ‘likujdojnë’ Apolloninë dhe kapin çerekfinalet e kupës

326
SHPËRNDAJE

Skenderbeu ka arritur te fitojne paster 3-0 ndaj Apollonise ne stadiumin “Skenderbeu”. Ujqerit arriten te permbysin fitoren 2-1 te Fierakeve ne “Loni Papuciu” duke kaluar ne cerekfinale te kupes se Shqiperise.

Bomberi Hamdi Salihi do ti jepte avantazhit ekipit te drejtuar nga Agostinelli ne minuten e 35′ ndersa Jmaes Adeniyi i inkuadruar ne fushe ne fillimin e pjeses se dyte do te shenonte dhe 2 gola te tjere ne te 52′ dhe 77′ duke mbyllur perfundimisht ceshtjen e kualifikimit.

Kundershtari i radhes per Skenderbeun ne kupe do te jete ekipi i Laçit!

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU