Agostineli: Luajtëm mirë, goli problem psikologjik

Agostineli: Luajtëm mirë, goli problem psikologjik

536
SHPËRNDAJE

Trajneri Andrea Agostineli është shprehur mjaft i kënaqur më menyrën si ekipi shfaqet në fushën e lojës por thekson se gjetja e golit është kthyer në problem psikologjik për të besuarit e tij.

Andrea Agostineli: Problemi i golit eshte momental. Sot luajtem mire dhe krijuam 8 raste gol. Me vjen keq pasi po shoh qe ka dhe nje penallti te paakorduar.eshte nje ndeshje klasike qe edhe mund ta humbesh. Une e kam cuar ekipin para por sigurisht problem mbetet goli. Mund te jete dhe problem psikologjik. Ne loje jemi aty ku duhet pasi kemi agresivitet dhe luajme mire para dhe pas nuk kemi lene hapesira. Do kerkojme te gjejme menyra dhe alternativa te ndryshme per te shkuar te goli. Me duhet te them se ne gjirokaster dhe ne Durres dominuam por ka pasur dhe probleme gjykimi cka ndikon dhe ne rezultat. Jam besimplote pas ndeshjeve te fundit qe do ti kalojme me sukses sfidat me pretendentet. Komplimentoj lojtarët qe kanë luajtur me pak gjatë këtij sezoni të cilët sot zhvilluan një ndeshje mjaft të mirë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU