Aliti: I lumtur për golin dhe 3 pikët

Mbrojtësi i Skënderbeut, Fidan Aliti, shënoi sot golin e parë të ndeshjes së fituar 4-0 ndaj Laçit, duke gjetur golin e parë në Shqipëri. Një festim i ligjshëm për 24-vjeçarin nga Presheva, i cili nuk dinte si ta festonte golin, siç tha pas ndeshjes.

“Emocion i madh që shënova, e patë edhe vetë që festova shumë, por më lumturon më shumë fitorja. Nuk dua ta vendos veten në presion, unë thjesht do bëj detyrën time”

SKEMA – ”Po, e kemi provuar në stërvitje, me Muzakën që duhej të bënte atë kros dhe unë që shkoj në shtyllën e dytë”.

RIVALET – ”Jemi ndeshur edhe me Kukësin e Flamurtarin, që i kemi pas, dhe nuk kemi pasur probleme. Kemi treguar që jemi superiorë dhe me meritë në krye”

I pyetur në studio mbi hetimet e UEFA-s ndaj klubit, Aliti u shreh: ”Nuk është problemi ynë si lojtarë, është punë e klubit, drejtuesit merren me këtë çështje dhe do të zgjidhin gjithçka. Ne vazhdojmë punën normalisht dhe jemi shumë të qetë, nuk kemi pse komentojmë”.

Lini nje pergjigje

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.