Daja: Jemi në rrugën e duhur

Trajneri i Skënderbeut, Ilir Daja, është shprehur i kënaqur pas fitores ndaj Flamurtarit në prononcimin e tij te zakonshëm për mediat.

”E kishim menduar vështirësinë e ndeshjes pasi luanim me ekipin ndjekës, pavarësisht diferencës. Gjatë pjesës së dytë shtuam forcat në sulm. Besoj që ishte nje fitore e merituar me një kundërshtar që është më I afërti në tabelën e klasifikimit.

11 pikë larg, një hap I sigurtë? Ajo që më bën të qetë në këto momente, është rikthimi I ekipit në ritmin e gjysmës së parë të sezonit. Po kapim ritmin dhe garancia është loja dhe kontigjenti I gatshëm. Kemi bërë një rrugëtim të mirë deri këtu por duhet të vazhdojmë ta thellojmë më shumë këtë distancë”.

 

 

Lini nje pergjigje

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.