Enis Gavazaj

Enis Gavazaj eshte nje futbollist profesionist shqiptar i cili luan si mesfushor per ekipin KF Skenderbeu ne superligen shqiptare si dhe ne Ekipin Kombetar Shqiptar U.21

Lindur: Mars 21, 1995, Prizren
Gjatesia: 1.77 m
Pesha: 69 kg
Ekipi Aktual: KF Skënderbeu Korçë (Mesfushor)