Nazmi Gripshi

Nazmi Gripshi eshte futbollist profesionist Shqiptar i cili luan per ekipin KF Skenderbeu ne superligen shqiptare si mesfushor sulmues si dhe eshte pjese e ekipit Kombetar Shqiptar U21

Lindur: Korrik 5, 1997, Durrës
Numri: 10
Ekipi Aktual: KF Skënderbeu Korçë