Uerdi Mara

Uerdi Mara eshte nje futbollist profesionist Shqiptar i cili luan si mesfushor per ekipin KF Skenderbeu ne superligen Shqiptare gjithashtu eshte pjese dhe i Ekipit Kombetar te Futbollit U17

Lindur: Janar 30, 1999, Korçë
Gjatesia: 1.78 m
Pesha: 70 kg
Ekipi Aktual: KF Skënderbeu Korçë
Pozicioni: Mesfushor