Mbyllet sezoni, ujqërit e mbyllin të 3-tët

Mbyllet sezoni, ujqërit e mbyllin të 3-tët

249
SHPËRNDAJE

Skënderbeu e mbylli I 3-ti kategorinë Superiore. Ujqërit barazuan 2-2 në javën e 36-të në Korcë ndaj Partizanit. Golat e Bathës dhe Kalarit për miqtë u barazuan nga Plaku dhe Gripshi.

Në Korcë dy ekipet ishin të zhveshura nga objektivat dhe në garë ishte vetëm vendi I dytë simbolik. Gjithsesi Skënderbeu dhe Partizani u përpoqën t’I bënin një mbyllje të mirë kampionatit dhe ndeshjes nuk I munguan rastet. Të kuqtë patën meritën që e zhbllokuan sfidën shumë shpejt që në të 3-tën me anë të Bathës, që pas një lëvizje të bukur në zonë mposhti Shehin.

Skënderbeu u përpoq të reagonte me goditje nga distanca me Muzakën e Gavazajn që nuk gjetën kuadratin në të 12-tën e 18-tën, ndërsa në minutën e 19-të ishte Xhika që reagoi mirë ndaj James. Me një goditje nga distance provoi të rrezikonte dhe Vila por nuk e shënjestroi sic duhet portën. Ndërsa rasti I fundit në pjesën e parë I takoi Ekubanit në të 43-tën por dhe ky nuk e pati të saktë shënjestrën.

Pjesa e dytë nisi pak më e ngadaltë por e nxehu Kalari që me një goditje të jashtëzakonshme në të 65-tën dyfishoi shifrat për kryeqytetasit. Në të 69-tën, Partizani ju afrua dhe golit të 3-të por Ekuban gaboi përballë Shehit. Nuk fali ndërkohë Plaku 1 minutë më pas që dërgoi topin pas shpatullave të Xhikës.

Në fund Gripshi arriti të barazojë shifrat por nuk ndryshoi asgjë në pozicionet e ekipeve me Skënderbeun e mbyll sezoni i treti dhe do luajë në fazën eliminatore të Europa League.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU