Rinovon Vangjeli, edhe 1 vit bardhekuq

Rinovon Vangjeli, edhe 1 vit bardhekuq

398
SHPËRNDAJE

Mbrojtësi Korçar, Kristi Vangjeli ka rinovuar sot kontratën me klubin duke firmosur edhe për një sezon tjetër me ekipin bardhekuq.

Bashkë me presidentin Ardjan Takaj, Vangjeli ka firmosur sot në Slloveni kontratën e re duke konfirmuar zyrtarisht akordin e arritur paraprakisht me klubin.

Ky do të jetë sezoni i katërt i Vangjelit me fanellën bardhekuqe. Që prej sezonit 2014/15 ku u bashkua me Ujqërit, 31vjeçari Korçar ka luajtur plot 116 ndeshje zyrtare me klubin ku ka shënuar 5 gola dhe ka asistuar 4 herë.

Kontrata e firmosur sot blindon edhe për një sezon tjetër krahun e djathtë të mbrojtjes.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU