Hamdi Salihi: Ky trofe shkon për gjithë ekipin dhe tifozët

Hamdi Salihi: Ky trofe shkon për gjithë ekipin dhe tifozët

1474
SHPËRNDAJE

Hamdi Salihi është shpallur sot në mbrëmje lojtari I vitit 2016 në ceremonë gala të organizuar nga Federata Shqiptae e Futbollit. Në një prononcim për webin zyrtar të klubit, Salihi është shprehur mjaft I lumtur për këtë cmim I cili sipas sulmuesit Shkodran nuk është një cmim individual por një cmim I cili shkon gjithashtu për gjithë tifozët e Korces dhe lojtarët e tjerë të ekipit.

“Normalisht jam shumë I lumtur por dëshiroj të them se në futboll nuk ka trofe individual, por kolektivë. Pavarësisht se e fitoj unë këtë cmim, merita nuk është vetëm e Salihit por e gjithë ekipit dhe qytetit të Korcës. Ndaj gjej rastin ti falenderoj të gjithë për ndihmesën dhe mbështetjen për të fituar këtë trofe”, U shpreh Hamdi Salihi

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU